شما هم ایده ای دارید؟ با ما در میان بگذارید تا در کنار هم تغییرات بزرگی را ایجاد کنیم

خلاقیت یکی از مهارت‌های مهم انسان است که با استفاده از یادگیری، تمرین و توسعه می‌توان استارتاپ‌های فوق العاده ای خلق کنند.در دنیای امروز باید بدانید که ایده‌پردازی بخش جدایی ناپذیر از کسب و کارهای کوچک و بزرگ هستند.در قدم اول باید بدانیم که ایده‌پردازی چیست؟چرا ایده‌پردازی برای استارتاپ‌ها از جایگاه بالایی برخوردار است؟خدمات ایده‌پردازی شتابدهنده تخصصی فینیکس چیست؟

ایده پردازی در استارتاپ استودیو فینیکس

برای شروع یک استارتاپ موفق و پر پتانسیل در مرحله نخست باید استارتاپ از یک ایده مناسب شروع شود.با توجه به تعریف ایده استارتاپی(ایده تکرارپذیر، توسعه پذیر و خلق ثروت به واسطه استارتاپ) باید نگاه همه جانبه به ایده داشته باشید.ایده پردازی توسط یک تیم که بتواند چالش‌های حقوقی، فنی تخصصی، صنعتی و فروش برای خلق یک ایده استارتاپ را در نظر بگیرد می‌تواند منجر به یک کسب و کار سودده شود .دپارتمان استارتاپ استودیو فینیکس متشکل از اساتید داخلی و خارجی، مدیران باتجربه استارتاپ‌های موفق، صنعتگران و سرمایه‌گذاران کارآفرینان که همراهی می‌کند تا بتوانند نیاز سنجی سپس امکان سنجی کنند و پس از تحقیقات بازار خلق یک کسب‌و‌کار سودده کنند.

در قدم نخست باید بازار هدف یا Target Market را باید در نظر گرفته شود.به این معنا که در بازار به تحقیق و جستجو بپردازید و مشاهده کنید نیاز روز مردم چیست و بر اساس آن ایده‌پردازی استارتاپ خود را شروع کنید.

در همین راستا سن، درآمد، سبک زندگی و موقعیت افراد را برای خلاقیت محصول خود پیدا کنید.به هیچ عنوان بدون برنامه ریزی و هدف‌گذاری شرکت استارتاپ را راه‌اندازی نکنید.

سازمان‌ها و استارتاپ‌ها با توجه به چالش هایی که در دنیای کسب‌وکار با آن مواجه می‌شوند نیاز به نوآوری درون سازمانی دارند تا بتوانند این چالش را برای کسب و کار خود رفع کنند.فینیکس این چالش را در دپارتمان استارتاپ استودیو  با تیم تخصصی و بین المللی خود برطرف می‌کند.

اهمیت ایده‌پردازی در توسعه بین الملل استارتاپ‌ها

باید توجه شود که در یک استارتاپ علاوه بر نوآوری‌ برای تبدیل یک ایده به مدل کسب‌وکار، باید یک گروه قوی از بنیان‌گذاران نیز تشکیل گردد که بتوانند تا حدود زیادی موفقیت یک استارتاپ را تضمین نمایند. اندازه‌ی گروه استارتاپ از این جهت که یکی از شاخص‌های مهم در اندازه‌گیری سطحی است که یک استارتاپ در آن قرار گرفته است، نقش پررنگی در رشد آن ایفا می‌کند. با آنکه منابع فراوانی درباره ی رشد محصول، رشد بازار و… وجود دارد، اما منابع اندکی در مورد چگونگی ساختن یک گروه قوی و منسجم وجود دارد.

با توجه به اینکه شتابدهنده فینیکس از مرحله ایده‌پردازی تا توسعه در مقیاس جهانی استارتاپ‌ها را همراهی می‌کند.یکی از چالش هایی که افراد در توسعه بین الملل استارتاپ(ویزای استارتاپ) با آن مواجه هستند این که باید نهادهای مورد تایید کشور مقصد متقاعد سازند که از ایده و طرح تجاری مورد پذیرش و حمایت خود قرار دهند.در صورتی که به صورت تخصصی و همه جانبه در نظر گرفته نشود منجر به کسب موفقیت نمی‌شود.

پیمایش به بالا